E-Fatura

 

Edoksis Portal Uygulaması

Portal Yöntemi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından www.efatura.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak sunulan bir e-fatura uygulaması hizmetidir. Bu yöntem ile faturalar GİB Portal üzerinden manuel olarak oluşturabilir. Edoksis Portal Ürünü ile toplu olarak faturalarınızı UBL-TR formatına çevirip ayda 5.000 ( Nisan 2014 'e kadar ) Fatura için herhangi bir sistem kullanmadan GİB portal e yükleyebilirsiniz.

 

Edoksis Entegrasyon Ürünü


Firmalar kendilerine ait bilgi işlem sistemini edoksis uygulamasını kendi sistemlerine entegre ederek kullanabilirler GİB sistemine entegre olan sistem sayesinde  7/24 kesintisiz bağlantı sağlayabilmektedirler. Bu yönteme başvuran firmalar başvuru dilekçelerinde e-Fatura uygulamasından entegrasyon yöntemi ile faydalanmak istediklerini GİB 'a  belirmek zorundadırlar.

 

Edoksis Özel Entegrasyon Hizmeti


Firmalar Bimsa edoksis sistemine bulut üzerinden erişip bilgi işlem sistemleri kullanarak isterlerse entegre olarak e-fatura uygulamasından yararlanabilirler. Bu durumda mali mührünü ürettiren firmalar, Bimsa'ya başvuru yaparak edoksis uygulamasına dahil olabilirler.Özel entegrasyon hizmeti alan firmalar için uygulama geliştirme,operasyon,uygulama işletimi ve arşivleme hizmetleri verilmekte olup bu başlıklar için firmaların ek yatırımlar yapmasına gerek yoktur.

 

 e-Fatura Başvurusu için neler gereklidir ?

 

e-Fatura Başvurusu yapılması (GİB)

Mali mühür Başvurusunun yapılması (GİB)

e-Fatura Uygulamasından yararlanmak için Gelir İdaresi Başkanlığına yazılı olarak başvurulması germektedir. Yapılan başvuru uygun bulunduktan sonra gerekli bedeli TÜBİTAK/UEKAE’ye ödenerek mali mühür sertifikası alınmasının ardından  e-Fatura Uygulamasını e-Fatura Portalı aracılığıyla veya kullanılan programlar ile entegre edilerek hemen  kullanımına başlanabilir

 

QDestek'in hayatınızı nasıl kolaylaştırdığını izlemek için tıklayınız...
Geniş destek ekibimizin tamamı Logo Sertifikalı Uzmanlardan oluşmaktadır.

Copyright © 2001-2015. Sistem Danışmanlık. Tüm Hakları Saklıdır.